Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowskie Święto Miodu – FOTORELACJA

Miód w formie tradycyjnej i pitnej, pyłek, pierzga, świece woskowe – to tylko niektóre z owoców pracy pszczół oraz produkty pochodne, jakie można było nabyć podczas Jarmarku Pszczelarskiego zorganizowanego w minioną niedzielę na Rynku Trybunalskim.

Już od 9 lat, w przedostatnią niedzielę lipca, organizowane jest w Piotrkowie Trybunalskim Święto Miodu. Z jednej strony to okazja, aby z jednej strony podziękować za owoce pracy pszczelego roju, a z drugiej możliwość zrobienia zakupów, a także skosztowania miodu z miejskiej pasieki, która istnieje w Piotrkowie od 2017 roku.

Tradycyjnie jarmarkowi towarzyszyły występy artystyczne. Publiczności zaprezentowały się: Miejska Orkiestra Dęta, kapela Tkacze oraz zespoły: Koraliki, Nad Wolbórką, Pasjonatki, Piotrkowianie oraz Moderato.

Jarmark był jednym z punktów IX Piotrkowskiego Święta Miodu. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 korowodem pszczelarzy, który przeszedł z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Tutaj odprawiona została msza święta w intencji pszczelarzy. Po eucharystii wygłoszono wkład na temat leczniczych właściwości pyłku i pierzgi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!