Nadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowskie Święto Miodu już w ten weekend

Przed nami słodki weekend na Starówce, a wszystko za sprawą IX Piotrkowskiego Święta Miodu. W najbliższą niedzielę (23.07) w Rynku Trybunalskim będziemy mogli podziwiać i posmakować owoce pracy pszczelego roju. Na stoiskach będzie można zakupić miód pod różnymi postaciami oraz jego produkty pochodne. Nie zabraknie także degustacji miodu z miejskiej pasieki. 

Od wczesnych godzin porannych na Rynku Trybunalskim czekać będą stoiska wystawiennicze i handlowe.
Oficjalne obchody rozpoczną się korowodem pszczelarzy (godz. 11:00), który przejdzie z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Tu odprawiona zostanie msza święta w intencji pszczelarzy następnie zaplanowano wykład na temat leczniczych właściwości pyłku i pierzgi.

W trakcie jarmarku na stoiskach będzie można zakupić miód pod różnymi postaciami oraz jego produkty pochodne. Nie zabraknie także degustacji złotego przysmaku z miejskiej pasieki. Tradycyjnie jarmarkowi będą towarzyszyły występy artystyczne, które rozpoczną się o godz. 13.30. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta, kapela Tkacze oraz zespoły: Koraliki, Nad Wolbórką, Pasjonatki, Piotrkowianie oraz Moderato.
Stoiska wystawiennicze i handlowe w Rynku Trybunalskim dostępne będą w godz. 9:00 – 20:00.

Patronat honorowy nad świętem miodu objął między innymi starosta Piotr Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!