KulturaNadchodzące wydarzenia

Piotrkowska Panorama Taneczna „Złoty Piotrek Sport” 2023

Za nami 11 edycja Piotrkowskiej Panoramy Tanecznej o „Złotego Piotrka”. W turnieju wzięło udział około 700 młodych tancerzy z całej Polski, którzy prezentowali układy w różnych stylach. Były to zarówno formacje taneczne, jak i duety oraz soliści. Do Piotrkowa przyjechały grupy z Kielc, Warszawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Nowej Słupi, Stąporkowa, Częstochowy, Bełchatowa, Łodzi, Białegostoku, Radomska, Tarnowskich Gór, Grodziska. W turnieju prezentowały się także zespoły z Piotrkowa.

Różnorodność choreografii, barwne kostiumy, muzyka i obecna olbrzymia energia którą przekazywali tancerze tworzyło wspaniałe widowisko i niepowtarzalną atmosferę.

Widać to było w poszczególnych prezentacjach, ale także w przerwach gdzie wszyscy uczestnicy wspólnie świetnie się bawili tańcząc Belgijkę i wypełniając po brzegi parkiet na hali. Jury obejrzało łącznie112 prezentacji formacji, solistów i duetów, w 4 kategoriach tanecznych i wiekowych, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Nagrody ufundował również prezydent Krzysztof Chojniak, który objął imprezę swoim patronatem. Nagrodę Prezydenta Miasta dla Najlepszego Zespołu z Polski otrzymał Zespół „Progress” z Bełchatowa, a za najlepszą grupę taneczną reprezentującą Piotrków Trybunalski uznano Akademię Tańca Sportowego ”Jaskółki” za choreografię „Kopernik”.

– Podziękowania kierujemy do pana Piotra Gemel z firmy „Gemtrans” za pomoc w transporcie elementów scenografii dla zespołów – powiedziała Magdalena Markiewicz z „Jaskółek”. – Dziękujemy byłym tancerkom i oraz wszystkim rodzicom dzieci z ATS Jaskółki za pomoc podczas imprezy. Szczególnie podziękowania dla mam które upiekły ciasta i stworzyły słodkie stoisko z którego cały dochód przeznaczono na wsparcie leczenia Patryka Wysmyka. – dodała.

Organizatorzy : Akademia Tańca Sportowego „Jaskółka”.Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4.

Nagrody Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”:
I MIEJSCE – MINI PERŁA – Dzieci do 9 lat
I MIEJSCE – „ATS JASKÓŁKI” – Fantasy Show 16+
I MIEJSCE – ANTONINA JARZĘBSKA – Art Dance 14-16 lat
I MIEJSCE – WIKTORIA JUSTYNA – Art Dance 16+
I MIEJSCE – MARTYNA SAUERMANN ,JUSTYNA SAUERMANN Art Dance Duety do 7 lat
I MIEJSCE JULIA GAJ ,ZUZANNA JAREK Ast Dance Duety 14-16 lat
II MIEJSCE FAJNIAKI Dzieci do 9 lat
II MIEJSCE AEROBIK Dance Show 16+
III MIEJSCE AERO-DZIECIAKI Fantasy Show 10-13 lat
III PERŁA Fantasy Show 14-16 lat
III A-Z Dance Show 16+
III YANA IHSCHENKO -Art Dance 10-13 lat

Wyróżnienie:
AKCENT -fantasy Show 10-13 lat

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!