koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policjanci ozdrowieńcy oddali osocze!

Dwaj funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby podzielić się tym co najcenniejsze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie jaki jest stan pandemii należy również pamiętać o innych.

Starszy aspirant Robert Tatara oraz aspirant Andrzej Jesion pełnią służbę dyżurną w piotrkowskiej jednostce. Pod koniec października obaj pokonali koronawirusa. Policjanci niosący codziennie pomoc innym, wiedzieli że i tym razem muszą stanąć na wysokości zadania. W czwartek (03.12) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oddali osocze, aby pomóc innym w walce z chorobą.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie. W ten sposób mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19. W takich przypadkach terapia osoczem może uratować komuś życie. Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

18 listopada 2020 roku osoczem podzielili się również piotrkowscy dzielnicowi, sierżant sztabowy Adam Kuśmierek oraz sierżant sztabowy Robert Białasiński którzy walkę z wirusem wygrali pod koniec października.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!