„Piotrków Trybunalski świętuje z neofaszystami!”

Views: 854

„Piotrków Trybunalski świętuje z neofaszystami!” – grzmi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak czytamy w komunikacie Ośrodka, „Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza razem z ONR na piknik niepodległościowy!”.

„W programie nie zapisano co prawda czy będzie można zakupić wydawnictwa o wymowie rasistowskiej i ksenofobicznej, ale obecność chłopców spod znaku falangi bardzo to uprawdopodabnia. Może też znajdą się jakieś spodenki z mottem SS, tak modne w organizacji. A może punkt werbunkowy ze szkoleniem jak zwalczać »lewaków i pedałów« i wieszać na drzewach »syjonistów«? W tym też są przecież dobrzy. Czy w UM Piotrkowa ktoś upadł na głowę, by organizować imprezę dla mieszkańców z neofaszystami?” – czytamy w informacji przygotowanej przez Ośrodek.

Pod postem w portalu społecznościowym nie brakuje cierpkich słów. „Zdejmijcie swoje logo. Błagam!!! Tego i tak się nie da odzobaczyć. Internet wszystko pamięta. To jest niepojęte do czego posuną się tępe głowy w walce o władze. Unurzają w g***nie autorytety żeby nie wypaść z gry. Mam nadzieję, że to będzie gwóźdź do trumny Chojniaka!!!” – pisze pan Robert. Kolejny internauta, Mariusz, dodaje: „Zadzwoniłem i zostałem przełączony do Referatu Kultury. Poinformowano mnie, że ONR »tylko« zbiera pieniądze dla Polaków za granicą i »nic więcej nam z ich strony nie grozi«. »Uważam, że inicjatywa jest dobra«. Nie ma z kim rozmawiać. Pani nie potrafi się wypowiedzieć zupełnie w kwestii tego czym jest ONR, jakie ma założenia, że jest faszyzujące. Mówi, że nie mogą takiej zbiórki odmówić” – czytamy.

My z kolei od jednego z urzędników usłyszeliśmy wypowiedź, że ONR jest legalnie działającą organizacją. Oficjalne stanowisko biura prasowego magistratu poznamy w czwartek.

Komentarzy: 11

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jak ja zbierałem datki na fundacje Niezłomni w trakcie biegu Wilczym Tropem to nie chciano mi udzielić pozwolenia, tylko dzięki wstawiennictwu głównego organizatora mogłem to zrobić , a tu proszę na plakacie ONR , zbiera datki na imprezie miasta pełna aprobata dla ekstremistów.

    1. I co w tym złego? Proszę podać konkretne argumenty a nie puste sloganu.

      A czy czasem jeden z dyrektorów miejskiej jednostki to nie jest czasem członkiem (byłym?) ONR?

  2. autor artykułu kręci aferę tam gdzie jej niema , jakieś insynuacje i podteksty zero konkretów , ale jak ktoś opiera się na Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to brawo oni działają tylko w jednym kierunku ,ganiać narodowców i każdego kto próbuje przeciwstawić się lewakom