Piotrków TrybunalskiWydarzenia

„Piotrków Trybunalski świętuje z neofaszystami!”

„Piotrków Trybunalski świętuje z neofaszystami!” – grzmi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak czytamy w komunikacie Ośrodka, „Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza razem z ONR na piknik niepodległościowy!”.

„W programie nie zapisano co prawda czy będzie można zakupić wydawnictwa o wymowie rasistowskiej i ksenofobicznej, ale obecność chłopców spod znaku falangi bardzo to uprawdopodabnia. Może też znajdą się jakieś spodenki z mottem SS, tak modne w organizacji. A może punkt werbunkowy ze szkoleniem jak zwalczać »lewaków i pedałów« i wieszać na drzewach »syjonistów«? W tym też są przecież dobrzy. Czy w UM Piotrkowa ktoś upadł na głowę, by organizować imprezę dla mieszkańców z neofaszystami?” – czytamy w informacji przygotowanej przez Ośrodek.

Pod postem w portalu społecznościowym nie brakuje cierpkich słów. „Zdejmijcie swoje logo. Błagam!!! Tego i tak się nie da odzobaczyć. Internet wszystko pamięta. To jest niepojęte do czego posuną się tępe głowy w walce o władze. Unurzają w g***nie autorytety żeby nie wypaść z gry. Mam nadzieję, że to będzie gwóźdź do trumny Chojniaka!!!” – pisze pan Robert. Kolejny internauta, Mariusz, dodaje: „Zadzwoniłem i zostałem przełączony do Referatu Kultury. Poinformowano mnie, że ONR »tylko« zbiera pieniądze dla Polaków za granicą i »nic więcej nam z ich strony nie grozi«. »Uważam, że inicjatywa jest dobra«. Nie ma z kim rozmawiać. Pani nie potrafi się wypowiedzieć zupełnie w kwestii tego czym jest ONR, jakie ma założenia, że jest faszyzujące. Mówi, że nie mogą takiej zbiórki odmówić” – czytamy.

My z kolei od jednego z urzędników usłyszeliśmy wypowiedź, że ONR jest legalnie działającą organizacją. Oficjalne stanowisko biura prasowego magistratu poznamy w czwartek.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 września, 2018 13:43

Jak ja zbierałem datki na fundacje Niezłomni w trakcie biegu Wilczym Tropem to nie chciano mi udzielić pozwolenia, tylko dzięki wstawiennictwu głównego organizatora mogłem to zrobić , a tu proszę na plakacie ONR , zbiera datki na imprezie miasta pełna aprobata dla ekstremistów.

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Anonimowo
5 września, 2018 17:30

I co w tym złego? Proszę podać konkretne argumenty a nie puste sloganu.

A czy czasem jeden z dyrektorów miejskiej jednostki to nie jest czasem członkiem (byłym?) ONR?

Misio
Misio
5 września, 2018 15:01

Też mi afera

Patriota
Patriota
5 września, 2018 18:23

Czy syn radnego ( niepokalanego) bedzie sprzedawal obrazy malarza z wąsami z lat 30- stych ubiegłego wieku?

Halinka
Halinka
5 września, 2018 18:51

Skandal. Rozliczyć władze miasta

dydek
dydek
5 września, 2018 18:58

autor artykułu kręci aferę tam gdzie jej niema , jakieś insynuacje i podteksty zero konkretów , ale jak ktoś opiera się na Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to brawo oni działają tylko w jednym kierunku ,ganiać narodowców i każdego kto próbuje przeciwstawić się lewakom

Wyborca
Wyborca
5 września, 2018 19:11

Czy twarza urzedujacego prezydenta jest ONR ?

Anonim
Anonim
5 września, 2018 23:00

Zbierają pieniądze dla Polaków za granicą. Tak samo jak Duma i Nowoczesność dla Janusza Walusia?
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zbiorka-dla-walusia-na-stronie-mswia,808588.html

Anonimowo
Anonimowo
6 września, 2018 11:20

I co z obiecanym przez magistrat oficjalnym komunikatem?

maniek
maniek
7 września, 2018 08:58

A psa spuścić i poszczuć te władze

Powiązane artykuły

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!