Wydarzenia

Piotrków liczy straty po obniżce PIT. Na minusie będzie także powiat

Nawet 15 milionów mniej wpłynie do budżetu Piotrkowa w związku ze zmianami stawek PIT. Straty liczy także powiat piotrkowski.

W połowie lipca rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakłada ona m.in. obniżenie pierwszej stawki podatkowej z 18 do 17%.

Według danych podanych przez Portal Samorządowy z budżetu Piotrowa Trybunalskiego ubędzie ponad 14 milionów złotych. Okazuje się, że ta kwota będzie najprawdopodobniej jeszcze większa. – Dane podane na Portalu Samorządowym zebrano na podstawie wykonania za ubiegły rok, co nie do końca może być adekwatne – wyjaśnia Wiesława Łuczak, Skarbnik Miasta szacując, że po zmianach przyszłoroczny budżet Piotrkowa Trybunalskiego może być mniejszy nawet o 15,3 miliona złotych.

Mniej także będzie w budżecie powiatu. Do tej pory, do kasy starostwa z PITów spływało około 17 milionów złotych, teraz urzędnicy spodziewają się zmniejszenia tej kwoty o około 2 miliony złotych. Jak zmiany ocenia starosta ? – To dobry kierunek mając na uwadze zmniejszenie obciążeń podatkowych dla obywateli, jednak samorządy powinny otrzymać rekompensatę utraconych dochodów na przykład poprzez udział w podatku VAT, tak aby mogły realizować przypisane im zadania na rzecz społeczności lokalnych – zauważa Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!