Wydarzenia

Piotr Wojtysiak – od młodszego referenta do starosty powiatu – WYWIAD

Podczas zeszłotygodniowej sesji, radni powiatowi wybrali starostę i przewodniczącego Rady Powiatu. Po 20 latach rządów Stanisława Cubały, przyszedł czas na zmianę. – Na starostę rekomenduję państwu Piotra Wojtysiaka – mówił tuż przed głosowaniem były już starosta Cubała. W wyborach brała udział także Katarzyna Miśkiewicz, która zdobyła 9 głosów. Na Piotra Wojtysiaka głos oddało 12 radnych.

 

Został Pan starostą, ale przecież w urzędzie pracuje Pan już od wielu lat…

Tak, te szczebelki urzędniczej kariery pokonywałem od 2002 roku. Zaczynałem od najniższego szczebla administracji, czyli młodszego referenta i po 16 latach pracy w samorządzie mam zaszczyt pokierować pracami zarządu i całej administracji powiatu piotrkowskiego. Przed nami stoi wiele wyzwań, a ta praca to nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim odpowiedzialność i służba na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Rozwiązywanie ich problemów, trosk, będzie naszym priorytetem, tak aby ziemia piotrkowska stałą się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do życia i pracy. Chciałbym podziękować swoim wyborcom, którzy 21 października powierzyli mi mandat radnego Rady Powiatu.

Jakieś plany, założenia związane z tą nową funkcją?

Przede wszystkim musimy dalej realizować nasze działania w zakresie ochrony zdrowia, wprowadzania nowych usług społecznych, skierowanych przede wszystkim do osób niesamodzielnych i seniorów. Myślę o teleopiece, a także o kwestiach związanych z zakładem opiekuńczo – leczniczym. Przed nami stoją również wyzwania infrastrukturalne, czyli dalsza przebudowa dróg powiatowych, a także kwestie związane z organizacją transportu zbiorowego dla naszych mieszkańców. Jestem głęboko przekonany, iż w tej nowej kadencji wiele spraw uda nam się rozwiązać przy wspólnej pracy 21 radnych.

Jeden z radnych złożył wniosek podczas sesji o przełożenie głosowania oraz o to, aby karty do głosowania były drukowane gdzie indziej. Jak pan odbiera takie zachowania?

Wydaje mi się, że niektórzy radni nie potrafią uszanować zasad demokracji i pogodzić się z przegraną.

Czy sądzi Pan, że to będzie trudna kadencja? Bo większość jest nieznaczna.

Zaapelowałem o pracę zespołową i mam nadzieję, że emocje po wyborach już opadły i nadszedł czas na wytężoną pracę na rzecz naszych mieszkańców. Ufam, iż każdy radny będzie pracował na rzecz mieszkańców i nie będzie podejmował walki politycznej.

Kiedy się dowiemy, jak będzie wyglądał zarząd powiatu piotrkowskiego?

Myślę, że zajmiemy się tym tematem na najbliższej sesji.

Czy będą jakieś zmiany?

Na pewno dokonam analizy stanu tego, który jest teraz i będziemy ewentualnie dostosowywać strukturę powiatu do nowych zadań, np. w zakresie usług społecznych, ochrony zdrowia, polityki senioralnej oraz wsparcia rozwoju rolnictwa na ziemi piotrkowskiej. Przewiduję korekty, ponieważ do realizacji tych zadań powinno tworzyć się bardziej efektywne struktury.

Starosta Stanisław Cubała podkreśla, iż pozostaje do dyspozycji. Jak Pan się do tego odnosi?

Pan starosta Cubała w tej chwili jest radnym i będę chciał wykorzystać jego 20-letnie doświadczenie pracy na rzecz mieszkańców powiatu, jeżeli wyrazi zgodę do dalszej pracy w zarządzie powiatu. Tak samo liczę na dobrą współpracę nie tylko 12 radnych, którzy na mnie zagłosowali, lecz wszystkich radnych powiatu piotrkowskiego nowej kadencji.

(jkb)

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
29 listopada, 2018 15:48

To prawe ucho wyszło trochę jak Elfa z Narnii 😀

Cichy Wielbiciel
Cichy Wielbiciel
30 listopada, 2018 20:00

Z pewnością Cubale się znudziło. Przecież ma tak ogromne poparcie ,że mógłby nawet prezydentem zostać. Jeszcze tylko nie wiem czego lub kogo prezydentem … O już wiem ! Prezydentem wszystkich , którym załatwił stanowisko! Syn już do niego zwraca się Panie Prezydencie.

Sprawdź także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x