reklama
KulturaWydarzenia

Piknik kolejowy u Bernardynów

W najbliższą niedzielę (2 września) odbędzie się piknik kolejowy z okazji 100-lecia Orkiestry PKP w Piotrkowie. Wszystkich miłośników kolejnictwa zapraszamy na dziedziniec klasztoru OO. Bernardynów.

W najbliższą niedzielę orkiestra PKP w Piotrkowie, działająca przy klasztorze OO. Bernardynów, świętuje wyjątkowy jubileusz 100–lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano piknik kolejowy „Na drodze żelaznej”, podczas którego nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych miłośników kolejnictwa.

Obchody rozpoczną się od godziny 10.00 mszą świętą w intencji członków Orkiestry PKP. Równocześnie na dziedzińcu klasztoru zainaugurowany zostanie piknik kolejowy, który potrwa do godziny 15.00. Na wszystkich przybyłych będzie czekało wiele atrakcji przygotowanych przez piotrkowskie instytucje kulturalne, w tym m.in. Muzeum Kolejnictwa w Piotrkowie, Muzeum, Archiwum Państwowe, czy Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego i UJK w Kielcach.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii, a zwłaszcza dziejów „Piotrkowa Kolejarskiego” – zachęcają organizatorzy, przybliżając szczegóły. – W programie pikniku znalazł się  występ naszej Orkiestry, wystawy tematyczne oraz gorący poczęstunek, czyli kolejowa grochówka. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych miłośników kolejnictwa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!