GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Pijany kierowca by uniknąć zderzenia z dzikiem, uderzył w drzewo

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 18 lutego 2023 roku około godziny 4:00. Kierujący suzuki, jadąc od strony miejscowości Borowa, chcąc ominąć dzikie zwierzę, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy. 46-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że do mieszkańców w miejscowości Borowa przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że przed chwilą jadąc swoim pojazdem wjechał w drzewo. – Na miejsce pojechali policjanci piotrkowskiej drogówki oraz policjanci z posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej. Mundurowi pracujący na miejscu ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że 46-latek jadąc od strony miejscowości Bukowa, nie zachował ostrożności i podczas omijania dzikiego zwierzęcia utracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak się okazało miał blisko promil alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska, rzeczniczka prasowa KMP w Piotrkowie.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz miejsce zdarzenia. 46-latek wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!