Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pijany jechał na hulajnodze. Miał 1,4 promila i dostał mandat 2,5 tysiąca złotych

W miniony weekend policjanci piotrkowskiej drogówki na terenie miasta zatrzymali do kontroli 32-latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną mając w organizmie 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali do kontroli mężczyznę poruszającego się elektryczną hulajnogą ulicami miasta. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila. 32-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł.

Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety niektórzy łączą przyjemność jazdy z alkoholem. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Pamiętaj! Pod wpływem alkoholu stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych. Za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych – informuje st. post. Edyta Daroch z KMP w Piotrkowie.

Użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwa. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!