GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Pijany, bez prawa jazdy, spowodował kolizję z radiowozem i próbował wręczyć łapówkę

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 35-latka, który kierując swoim pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli, spowodował kolizję z radiowozem i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna za odstąpienie od czynności policjantów zaproponował im łapówkę. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

4 marca 2024 roku po godzinie 17:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości przez kierującego mini cooper. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd znajdował się na wysokości miejscowości Janówka, gmina Rozprza.

Na miejsce pojechał policyjny patrol, który rozpoczął poszukiwania pojazdu. W miejscowości Cieślin policjanci zauważyli wskazywany w zawiadomieniu samochód. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy znak do zatrzymania się, po czym zatrzymali radiowóz przed mini cooperem. Kiedy wysiadali, kierowca coopera uderzył dwukrotnie w radiowóz, a następnie zaczął uciekać. Policjanci od razu rozpoczęli pościg za pojazdem, gdzie po krótkiej chwili zatrzymali kierującego i udaremnili mu dalszą podróż. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, potwierdziła się informacja ze zgłoszenia, bo 35-letni mieszkaniec Radomska miał blisko 3 promile alkoholu we krwi. Jak się okazało mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna, aby policjanci odstąpili od zatrzymania i dalszych czynności chciał wręczyć im łapówkę. Radomszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!