Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pierwsza konfiskata pojazdu pijanego kierowcy

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 37-latkę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dalszą jazdę udaremnił kobiecie świadek, który widział jak wcześniej spożywała alkohol. Kobieta wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z nowelizacją przepisów pojazd kobiety został zabezpieczony.

1 kwietnia 2024 roku po godzinie 17:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z piotrkowskich ulic, świadek udaremnił dalszą jazdę kierującej pojazdem kobiecie. – Na miejsce od razu wysłał policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Jak się okazało świadek widział, jak wcześniej kobieta spożywała alkohol, a następnie wsiadła do hyundaia i próbowała odjechać. Szybka reakcja mężczyzny udaremniła jej dalszą jazdę. Świadek zatrzymał pojazd, a także zabrał kobiecie kluczyki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem kobiecie zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów, ponadto, zgodnie z nowelizacją przepisów zabezpieczono jej pojazd, gdzie w dalszym toku postępowania sąd zasądzi jego przepadek, lub jego równowartość – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Kobieta również odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

4.1 8 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!