Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piątka Kaczyńskiego

Tak zwaną „Piątkę Kaczyńskiego” przedstawili parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Nowa polityka partii rządzącej zakłada rozszerzenie programu 500+ także na pierwsze dziecko, 13-tkę dla emerytów, likwidację podatku PIT dla młodych oraz przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych pomiędzy małymi miejscowościami, a także podwyższenie kosztów uzyskania przychodów przez pracowników.

Założenia programu wyborczego omówili w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami parlamentarzyści PiS z okręgu 10. Oprócz posła Antoniego Macierewicza, do Piotrkowa przybyli posłanka Anna Milczanowska i Małgorzata Janowska, a także posłowie Grzegorz Lorek i Robert Telus. Podczas konferencji wystąpił także wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.

Poseł Macierewicz wielokrotnie podkreślał, że ogłoszone przez prezesa partii punkty programowe, „to konkrety, a nie obietnice”. Nie powiedział jednak, gdzie na to wszystko znaleźć pieniądze w budżecie państwa. Dopytywany przez dziennikarzy o projekt reaktywowania lokalnych połączeń autobusowych, nabierał wody w usta i nie chciał zdradzać szczegółów – nie odbierajcie nam państwo przyjemności kolejnego spotkania z wami – mówił uśmiechając się do dziennikarzy. Nieco bardziej rozmowny był poseł Robert Telus, który wspomniał tylko, że to na samorządach powiatowych spocznie organizacja transportu lokalnego, ale pieniądze na to pochodzić będą z budżetu centralnego. Telus tłumaczył, że o wznowienie połączeń mają wnioskować gminy, a starostwa mają otrzymać dopłaty „do kilometroosoby”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!