Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Parkingowa wolna amerykanka

W Piotrkowie samochodów coraz więcej. Niestety w ślad za nowymi rejestracjami, nie buduje się dostatecznie dużo nowych miejsc do parkowania. Pół biedy jeśli osiedle mieszkaniowe jest nowe, bo tam parking to standard, a raczej wymóg na etapie projektowania. Gorzej jest na istniejących już blokowiskach – tam panuje prawdziwa wolna amerykanka…

Problem braku miejsc do parkowania istnieje od lat. Miasto niestety nie buduje tylu parkingów ile potrzeba, a samochodów każdego roku rejestruje się coraz więcej. Od lat mówi się w Piotrkowie o budowie parkingu wielopoziomowego usytuowanego w centrum miasta. Niestety na rozmowach przy konferencyjnym stole się kończy. Inną, równie trudną sprawą jest brak miejsc parkingowych na osiedlach mieszkaniowych. Tutaj, kierowcy parkują dosłownie wszędzie. – Zapraszam na osiedle Wyzwolenia, tu się nawet parkuje na przejściach dla pieszych – mówi pan Kamil. Z kolei w samym centrum nie jest lepiej. – Panie, zaraz kierowcy wjadą mi chyba do mieszkania! Ci z bloków przy Chrobrego rozjeździli już krawężnik a teraz trawnik. W zeszłym roku parkowali jeszcze na brzegu, teraz tak zniszczyli trawę, że auto żeby nie stało w koleinach, to muszą dojeżdżać do połowy tego trawnika. Jak popada – wszędzie błoto. To nienormalne! Ja wiem, że samochodów dużo a miejsca mało, ale mamy XXI wiek a nie jakiś ciemnogród – denerwuje się pan Grzegorz, mieszkaniec bloku przy Mieszka I.

– Kierowcy parkują także na drodze dla służb ratunkowych. Jakiś czas temu do naszego bloku przyjechała straż pożarna z wielką drabiną. Na całe szczęście, że akurat było wolne, to przejechali, w innym przypadku byłby kłopot. Obawiam się, że kiedyś dojdzie do nieszczęścia – mówi matka niepełnosprawnego mężczyzny z bloku obok.

Czy poprawi się los kierowców z bloków przy ulicy Chrobrego? Wysłaliśmy maile do służb miejskich z pytaniem, czy planowana jest budowa parkingów w tym miejscu. Czekamy na odpowiedź – jeśli nadejdzie, będziemy o tym informować.

AKTUALIZACJA:

Odpowiedź nadeszła i jest światełko w tunelu. być może w przyszłym roku, parking zostanie wybudowany.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
4 kwietnia, 2020 17:25

To się dzieje od kilku lat na Osiedlu Piastowskim.
Gdzie jest Straż Miejska i Policja???

tokko
tokko
5 kwietnia, 2020 01:29

Jarek, przesiądź się z roweru na pojazd dwuśladowy, a zobaczysz, jaki to faktycznie problem. Nie sztuka sobie przed blokiem obfotografować auta i napisać o tym artykuł w lokalnych mediach. Jeśli uda Ci się coś w tej sprawie zdziałać, to chętnie to poprę. Działać, a nie biadolić.

Gość
Gość
5 kwietnia, 2020 13:00

To najgorsza spośród ulic „3 Króli”. Dotyczy to zarówno samej ulicy, jak i chodników. Wszystko ruchome lub pokrzywione, przejść swobodnie i nie zawirować graniczy z cudem. Oświetlenie uliczne też pamięta czasy historyczne. A te … trawniki … możnaby po części wykorzystać na miejsca parkingowe. Praktyczniej i estetyczniej.

gosc
gosc
6 kwietnia, 2020 14:20

Dlaczego zasłaniacie tablice rejestracyjne? Zdjęcia należy dostarczyć do KMP Piotrków, publikowanie w portalu nic nie da.

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!