Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Budują miejsca parkingowe na ulicy B.Chrobrego w Piotrkowie, ale…

Po wielu latach starań Rady Osiedla „Piastowskie”, piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął budowę miejsc parkingowych na ulicy Bolesława Chrobrego. Na temat fatalnych warunków do parkowania, pisaliśmy już w kwietniu 2020 roku, w artykule „Parkingowa wolna amerykanka”.

ZDiUM zdecydował się na budowę zaledwie 10 miejsc parkingowych. Pojedyncze stanowiska rozłożone są na całej długości ulicy Bolesława Chrobrego. Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. – Dobrze, że wreszcie rozpoczęła się ta budowa, ale jak zauważyłem, to zaledwie kilka miejsc. Możliwości, a przede wszystkim potrzeby, są znacznie większe – mówi pan Krzysztof z bloku numer 3. – Ja się cieszę, dzięki temu, może nie będę musiał parkować swojego auta przy Mieszka I, tylko przed swoją klatką – dodaje kierowca z tego samego bloku. – Największy problem chyba jest przed naszym blokiem i tym obok – mówi pan Mariusz z „piątki”. – To przed naszymi budynkami parkujemy w błocie. Parking powinien być większy – dodaje mężczyzna.

Warto dodać, że ostatnim czasie miasto wybudowało: parking na 24 miejsca w okolicy ronda Dmowskiego/Żelazna, parking na 25 miejsc przy Wojska Polskiego obok wiaduktu kolejowego, 10 miejsc parkingowych na Kobyłeckiego (wcześniej także kilkanaście miejsc), a także parking na 26 samochodów na ulicy Okrzei. Inwestycji parkingowych w tej części Psiedla Piastowskie w ostatnich latach nie było.

Zobacz także:

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!