Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Para z zarzutami oszustwa

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić odszkodowanie od jednej z firm ubezpieczeniowych. 24-latkowie wcześniej zaplanowali kolizję drogową. Oczekiwali wypłaty 32 tys. zł odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Za wyłudzenie odszkodowania grozi kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy policji, zatrzymali dwóch łodzian podejrzewanych o oszustwo. – Policjanci uzyskali informację, że do firmy ubezpieczeniowej wpłynęło zgłoszenie fikcyjnego zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 21 grudnia 2017 roku doszło do kolizji na terenie powiatu piotrkowskiego, podczas której uszkodzeniu uległ osobowy lexus. Poszkodowany właściciel auta powiedział policjantom, że sprawcą kolizji była kobieta kierująca samochodem osobowym. Twierdził, że kierująca gwałtownie zmieniła pas ruchu, a on wykonując manewr obronny stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Niestety sprawczyni uciekła z miejsca zdarzenia – poinformowała asp. Ilona Sidorko z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Oględziny przeprowadzone przez pracownika firmy ubezpieczeniowej wykazały, że okoliczności tego zdarzenia były nieprawdziwe. Następnego dnia do jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że był sprawcą tej kolizji. Mężczyzna miał kierować samochodem audi A4. Tutaj pojawiły się wątpliwości, czy faktycznie był sprawcą tego zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, że kierujący lexusem i kierowca audi pracują w tej samej firmie i dobrze się znają.

Obaj 24-letni łodzianie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator rejonowy objął podejrzanych policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!