reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Para płaciła cudzą kartą bankomatową. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kradzież portfela

Piotrkowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 39-latka i 45-letnią kobietę, którzy kilkanaście razy włamali się na konto bankowe płacąc zbliżeniowo przywłaszczoną kartą. Mężczyzna odpowie także za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami. Amatorom cudzego mienia za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Do piotrkowskiej komendy wpłynęła informacja o przywłaszczeniu portfela z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. – Według zgłoszenia sytuacja miała miejsce 22 czerwca 2021 roku około godziny 14.00 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Początek sprawy był utrudniony. Miejsce gdzie doszło do przestępstwa nie było objęte monitoringiem. Kryminalni skrupulatnie sprawdzali każdy trop, który doprowadził ich do sklepów na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie płacono zbliżeniowo przywłaszczoną kartą. Wspólnie z funkcjonariuszami tomaszowskiej jednostki analizowali zapisy sklepowych monitoringów. Szybko ustalili pojazd, którym poruszali się podejrzewani. 23 czerwca 2021 roku przy ulicy Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymali do kontroli wcześniej wytypowane osobowe punto. Policjanci upewnili się, że kierowca i pasażerka to te same osoby, które zarejestrowały kamery monitoringu podczas zbliżeniowych płatności. Przeszukania w miejscu zamieszkania pary potwierdziły policyjne ustalenia. Funkcjonariusze znaleźli między innymi ubrania, w których para dokonywała przestępstw w tomaszowskich sklepach. – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Okazało się, że sprawcami tych przestępstw jest obywatel Gruzji i obywatelka Ukrainy. Oboje usłyszeli 16 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe i jedno usiłowanie tego samego przestępstwa. Mężczyzna odpowie również za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami na terenie Piotrkowa. Za te czyny parze może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!