GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Ostatnia sesja Rady Gminy w tej kadencji

Za nami XLIX ostatnia w tej kadencji sesja Rady Gminy Grabica. W porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie działalności organów gminy oraz wzajemnych podziękowań za rzetelną i pełną zaangażowania pracę na rzecz samorządu, dzięki której możliwe było zrealizowanie założonych przedsięwzięć na rzecz poprawy życia mieszkańców.

Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński w prezentacji multimedialnej podsumował mijającą kadencję. Nadmienił, że w latach 2018 – 2024 zrealizowano wiele inwestycji na terenie całej gminy, a szczególnie cieszą te, które rozwijają infrastrukturę i służą budowaniu dobrych warunków do życia. – We wspomnianym okresie zmodernizowano wiele kilometrów dróg gminnych i powiatowych, rozbudowano sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, przebudowano oczyszczalnię ścieków, powstało Gminne Centrum Kultury czy żłobek i przedszkole – mówił wójt.

W podsumowaniu znalazły się informacje o licznych inwestycjach w placówkach oświatowych. – Cieszy fakt, że szkoły zyskały nowe oblicza, m. in. dzięki termomodernizacjom, wyremontowanym pracowniom, doposażeniu w nowe sprzęty czy odnowione obiekty sportowe. Podatki lokalne i opłaty, takie jak za wodę czy odpady komunalne, to koszty ponoszone przez mieszkańców, udało się utrzymać przez całą kadencję na najniższym poziomie w rejonie – mówił dalej Krzysztof Kuliński.

Nie sposób opowiedzieć o wszystkich projektach społecznych i inwestycyjnych. Pozyskane środki zewnętrzne – dofinansowania, mobilizowały do podejmowania szeregu ważnych decyzji związanych z rozwojem gminy i realizacją wielu inwestycji. – Rozsądna polityka wydatkowa, uzyskanie wyższych dochodów, pozyskiwanie znacznych dodatkowych środków pozabudżetowych, brak zadłużenia, wszystko to sprawia, że gmina Grabica znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej – zapewnił wójt Kuliński. – Ostatnia kadencja to bardzo intensywny czas, systematycznej pracy, opartej na dyscyplinie finansowej, dla dobra całej gminy. Wspólne dokonania są dowodem aktywności władz samorządowych, sołtysów, pracowników jednostek organizacyjnych, pracowników urzędu, a przede wszystkim dobrej współpracy samorządu z mieszkańcami – mówił na koniec Krzysztof Kuliński.

Wójt Krzysztof Kuliński zapowiedział już kilka tygodni temu, ze w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o reelekcję.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!