Wydarzenia

Ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem

Jeszcze około tysiąc osób nie rozliczyło się z piotrkowskim Urzędem Skarbowym. Ponad 80% podatników swój PIT przesłało drogą elektroniczną.

– Na sali obsługi mamy dziś ogromny ruch – mówi Joanna Gniewaszewska-Durska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie. Jak się okazuje, sporo osób czekało do ostatniego dnia. Kto nie zdąży dziś, powinien liczyć się z tym, że będzie ukarany. – Faktycznie, Kodeks karny skarbowy przewiduje karę za nieterminowe złożenie zeznania PIT. Uzależniona jest ona od tego, ile podatnik się spóźnił, czy miał nadpłatę czy niedopłatę, a także powód, dla którego zeznanie roczne wysłał po czasie – dodała naczelniczka skarbówki.

PIT najlepiej wysłać przez internet, wtedy na pewno nie będzie błędnie wypełniony. System „nie przepuści” formularza, jeśli ten ma jakieś błędy. Kto osobiście chce złożyć wniosek, ma czas do 18.00, bo do tej godziny pracuje Urząd Skarbowy. Pamiętajcie także o przekazaniu 1% podatku na OPP. W Piotrkowie takich organizacji działa 12, a w powiecie piotrkowskim 5. Dodatkowe informacje najdziesz TUTAJ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!