Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Osiem medali AKS w Memoriale Ludwiga i Grabowieckiego

W sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbył się drugi zapaśniczy Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli osiem medali.

W zawodach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy do lat 23 z najważniejszych ośrodków zapaśniczych w Polsce, a także z zagranicy: Danii i Węgier. Atletyczny Klubu Sportowy zakończył zmagania z ośmioma krążkami na koncie. Trzykrotnie na drugim stopniu podium stanęły zapaśniczki: Wiktoria Jaroniek (kat. 50 kg), Nikola Dytrych (kat. 55 kg) i Karina Dolna (kat. 68 kg). Złoty medal wywalczył Adam Pluta (kat. 50 kg), a brązowe Karol Socha (kat. 72 kg), Igor Gmitrasiuk (kat. 87 kg), Patryk Robaszek (kat. 87 kg) i Hubert Robaszek (kat. 130 kg).

Bardzo się cieszymy, że memoriał poświęcony legendom piotrkowskich zapasów staje się tradycją, i to nie tylko w skali lokalnej, bo po raz kolejny gościliśmy u nas zawodników z zagranicy. To, że egzamin organizacyjny i sportowy zdaliśmy na piątkę, to zasługa całej rodziny Atletycznego Klubu Sportowego oraz rzeszy sponsorów i partnerów. Memoriał to także forma podziękowania dla wszystkich, którym dobro piotrkowskich zapasów leży na sercu – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Zawody poświęcone były pamięci trenerów Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, współtwórców największych sukcesów piotrkowskich zapasów. Gościem specjalnym piotrkowskiego turnieju była Jowita Wrzesień, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy, olimpijka z Tokio.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: