Piotrków Trybunalski

Osiedlowe boisko przy TPSie

Źródło: UM Piotrków Tryb.

Piotrków Trybunalski ma nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy. Nowoczesne boisko wraz z siłownią plenerową oficjalnie otwarto w poniedziałek (10.09) przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Choć z boiska i siłowni społeczność TPSu oraz okoliczni mieszkańcy korzystają już od kilkunastu dni, to oficjalne otwarcie przebudowanego placu do gier i zabaw zorganizowano w poniedziałkowe popołudnie. Z tej okazji dyrekcja placówki zorganizowała sportowo-rekreacyjny festyn.
– Chcemy, aby obiekt służył zarówno naszej szkole, ale także okolicznym mieszkańcom. W ramach inwestycji wybudowaliśmy nową furtkę od ul. Próchnika, która popołudniami ułatwi wejście na obiekt – mówił podczas otwarcia boiska Bogusław Łukaszewski, dyrektor ZSP nr 1, zaznaczając, że rodzice z dziećmi popołudniami bardzo ochoczo korzystają z placu do gier.

– Od kilku lat podejmujemy wiele prac, aby ta szkoła wyglądała jak najlepiej, a nauczyciele oraz uczniowie mieli dobre warunki do nauki i pracy. Wykonanie nowego wielofunkcyjnego boiska jest przysłowiową wisienką na torcie, ponieważ za nami kompleksowa przebudowa sali gimnastycznej i kończymy remont elewacji. Życzę, aby obiekt jak najlepiej służył uczniom, nauczycielom, ale także mieszkańcom okolicznych osiedli – podkreślił prezydent Krzysztof Chojniak.

Podczas oficjalnego otwarcia można było wypróbować praktycznie wszystkie możliwości nowego boiska: była nauka gry w tenisa ziemnego, mecz koszykówki oraz rywalizacja siatkarzy.
Wydarzeniom sportowym towarzyszyły gry i konkursy dla dzieci, pokaz cheerleaderek, malowanie buziek najmłodszym oraz zabawa na dmuchanej zjeżdżalni.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!