GrabicaPiotrków TrybunalskiRozprzaWola KrzysztoporskaWydarzenia

Organizacja ruchu podczas przebudowy kolejnego odcinka DK1 – spotkanie w starostwie

Tego jak będzie wyglądać organizacja ruchu podczas przebudowy kolejnego, 24-kilometrowego odcinka krajowej “jedynki” do standardów autostrady, dowiadują się władze miasta, powiatu oraz okolicznych gmin. Chodzi o tzw. “odcinek B” czyli fragment DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska. Spotkanie zorganizowano w starostwie powiatowym.

Prace wykonywane będą na lewej nitce drogi. Najważniejszą zmianą będzie blokada wjazdów na dk1. Teraz już nie będzie możliwości przejazdu w poprzek drogi. Zlikwidowane będą także sygnalizacje świetlna w Jeżowie i Kamieńsku. W tych miejscach wybudowane będą tymczasowe ronda.

– Formalnie na placu budowy pojawimy się 19 sierpnia. Na prawej jezdni rozpoczniemy remonty cząstkowe które potrwają do września, bowiem przez półtora roku będzie odbywał się tamtędy cały ruch pojazdów – powiedział podczas spotkania Wojciech Wójcicki z firmy Mirbud, kierownik budowy odcinka B. – Lewa nitka zamknięta dla ruchu będzie w połowie września. Na stronie prawej wyznaczymy dwa pasy kierunku Częstochowy, jeden w kierunku Łodzi, z wyjątkiem sytuacji przy rondach, gdzie są to skrzyżowania jednopasowe – dodaje Wojciech Wójcicki

Jesienią zamknięty będzie także “wiadukt bełchatowski”. W tym miejscu powstać ma także rondo. Będzie to największe tego typu skrzyżowanie w Europie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!