reklama
SportWażne wiadomościWydarzenia

Olimpijski znicz zapłonął w Bogusławicach

Zapowiada się naprawdę fascynujący wrzesień dla wszystkich fanów jeździectwa. W dniu wczorajszym bowiem, 9 września, w Bogusławicach zapłonął „olimpijski znicz”, który zainaugurował Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2021. Podzielona ona jest na trzy dyscypliny. Zmagania olimpijczyków zakończą się 20 września.

Podczas rozmowy z prezesem Stada Ogierów w Bogusławicach Jackiem Ostrowskim dowiedzieliśmy się, że w imprezie weźmie udział łącznie 300 zawodników z całej Polski. Ciekawe jest to, że swoją reprezentację ma każde z 16 województw. Najmłodszy uczestnik jest w wieku 9 lat, najstarszy zaś ma 16 lat. Od 9 do 12 września zawodnicy będą rywalizować w skokach przez przeszkody – to konkurencja przewidziana dla dzieci i juniorów młodszych, tydzień później natomiast od 16 do 17 września odbywać się będzie konkurencja ujeżdżenia. Ostatnia z rywalizacji, a mianowicie wszechstronny konkurs konia wierzchowego (WKKW), mająca miejsce od 18 do 20 września będzie już ostatnią i zamykającą olimpijskie zmagania.

 Prezes Ostrowski z zadowoleniem przyznał, że tutaj w Bogusławicach podczas tych zawodów zgromadzi się „cały przyszły kwiat polskiego jeździectwa”. Opinia ta jest o tyle istotna, że województwo łódzkie reprezentowane jest przez 7 zawodników, z czego 4 pochodzi z terenu powiatu piotrkowskiego – na zawodach swoją reprezentację ma Stado Ogierów w Bogusławicach oraz Klub Jeździecki Infernal Team z Golesz.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!