AleksandrówGminyWażne wiadomościWydarzenia

Okradali ciągniki rolnicze

Policjanci z Komisariatu w Sulejowie wspólnie z piotrkowskimi kryminalnymi ustalili, a następnie zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzieże. Przy współpracy z opoczyńskimi funkcjonariuszami dotarli do posesji, na której znajdowali się sprawcy. Ich łupem padły elementy maszyn rolniczych. Amatorzy cudzego mienia wkrótce usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – informuje piotrkowska policja.

15 września 2021 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży elementów ciągników rolniczych. Do kradzieży doszło w Skotnikach gmina Aleksandrów. – Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcy poruszali się oplem, który nie posiadał tablic rejestracyjnych. Mundurowi po krótkim czasie od zgłoszenia wiedzieli już, że kradzieży dokonały osoby zamieszkałe w powiecie opoczyńskim. Ponadto, policjanci uzyskali informację jakie tablice rejestracyjne posiadała corsa. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Paradyżu dotarli do posesji, na której zaparkowany był opel wykorzystany w przestępczym procederze – st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie, i dodaje: – Kilka godzin po zdarzeniu piotrkowscy kryminalni zatrzymali przestępcze trio. W pomieszczeniach mieszkalnych odnaleźli również skradzione elementy o wartości około 6000 złotych. Po kolejnych ustaleniach, mundurowi dotarli do innego mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą. Podczas przeszukania u 43-latka, mundurowi odnaleźli myjkę ciśnieniową, której kradzież miała miejsce w lipcu 2021 roku. Wartość myjki oszacowana została na prawie 7000 złotych. – informuje rzeczniczka.

34-latka oraz 29 i 30-latek wkrótce usłyszą zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży, natomiast 43-latek odpowie za kradzież myjki. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: