koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ojcowie swoje dzieci mogą zobaczyć dopiero w domu

Porody rodzinne i odwiedziny na oddziale położniczym w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie wstrzymane są od początku pandemii koronawirusa. W związku z tym, ojcowie swoje dzieci mogą na żywo zobaczyć dopiero po wyjściu malucha ze szpitala.

By zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, nikt spoza personelu szpitala nie może wchodzić oddział. – Niestety nie ma możliwości pokazania dziecka przez szybę na przykład w drzwiach. Nie prowadzimy także transmisji w internecie, ale wierzymy, że w dobie tak bardzo rozwiniętej technologii informatycznej, robią to mamy naszych maluszków i ojcowie mają szansę zobaczyć swoje dzieci wcześniej, niż dopiero w domu. Wiele matek korzysta z komunikatorów internetowych czy chociażby umieszcza zdjęcia w portalach społecznościowych. Wiemy, ze to nie to samo co wzięcie na ręce swojego dziecka, ale musimy być bardzo ostrożni – wyjaśnia Katarzyna Szyposzyńska, z PCMD w Piotrkowie.

Od czasu wprowadzenia zakazu odwiedzin w szpitalu, na świat w PCMD przyszło 95 dzieci (w marcu 53, do 21 kwietnia 42). Od początku roku ponad 200.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!