GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Ogród dla owadów czyli pszczoły w mieście

Wolbórz dostał 61 000,00 zł na projekt „Pszczoła w mieście – Ogrody przyjazne naturze”. Na terenie Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną i ulami. 

– Gmina Wolbórz ma długoletnie tradycje miodosytnictwa, to u nas działa uruchomiony Inkubator Pszczelarski. Pszczoły pełnią ogromną rolę w naszym ekosystemie, dlatego ważne jest aby troszczyć się o nie i zapewniać im dobre warunki do bytowania w naszym regionie. Dlatego Urząd Miejski w Wolborzu pozyskał dotację w wysokości 61.468,00 zł na projekt „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – Ogrody przyjazne naturze – pszczoła w mieście” – informuje Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.

W ramach projektu na terenie Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną w postaci uli dla pszczół oraz tablic dydaktycznych o tematyce pszczelarskiej. Wykonane zostaną nasadzenia z wykorzystaniem tradycyjnych odmian rodzimych w tym głównie miododajnych oraz łąka kwietna. – Pomysł realizacji projektu zrodził się z dostrzeżenia faktu, jak niewiele przeciętny człowiek wie o pszczołach, zapylaczach, ich roli w życiu człowieka, jak mocno żyje w świecie mitów o pszczołach. Dodatkowo edukacja globalna wskazuje, jak ważne jest dbanie o zachowywanie równowagi między potrzebami ludzi, a potrzebami naturalnego środowiska, co tylko wzmocniło chęć tworzenia projektu. – dodaje Andrzej Jaros.

Po zrealizowaniu prac inwestycyjnych w ramach zadania planuje się zorganizowanie spotkań z pszczelarzami. Projekt zostanie zrealizowany do końca października 2022 r. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!