GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Odnowiona Szkoła w Komornikach

Goście, parlamentarzyści i samorządowcy licznie przybyli na święto Szkoły Podstawowej w Komornikach. Szkoła została kompleksowo przebudowana. 

Uroczystość rozpoczęła się zwiedzaniem szkoły, którą goście byli zachwyceni. Osoby, które znały szkołę przed remontem, twierdziły, że to nie może być ten sam obiekt. Faktycznie, jak mówił burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, ze starej szkoły pozostały tylko mury, wszystkie inne elementy konstrukcyjne, jak stropy i dachy oraz infrastruktura szkoły, system ogrzewania oraz jej wyposażenie to już nowa inwestycja. O nowej szkole, ale także o jej historii opowiedziała zebranym dyrektor szkoły Dorota Gieszcz. Stary budynek powstał w 1938 r., później był jeszcze rozbudowywany przez lokalną społeczność. 

– Dziś po rocznej kompleksowej przebudowie ta szkoła to nowoczesna placówka, wyposażona w multimedialny, obsługujący najnowszą technologię sprzęt, pięknie umeblowana, z nowoczesnym węzłem sanitarnym, stołówką, pięknym ogrodem i parkingiem. Szkoła ma ekologiczne, energooszczędne ogrzewanie pompą ciepła zasilaną panelami fotowoltaicznymi. Obecnie to szkoła na miarę XXI wieku, to także centrum życia społecznego naszej lokalnej społeczności. – powiedziała dyrektor SP w Komornikach Dorota Gieszcz. 

Szkołę poświęcił ks. Tomasz Owczarek, który też nie krył zachwytu nad placówką. Jednym z jej absolwentów w latach 1943-1949 był ks. abp. Władysław Ziółek, a patronem szkoły jest dziś św. Jan Paweł II. 

Przed licznie zgromadzonymi gośćmi wystąpiły dzieci z oddziału „0” i klasy I szkoły, a po ich występie na scenie pojawili się goście składając gratulacje i dzieląc się wrażeniami z wycieczki po szkolnych klasach. 

– Bardzo się cieszę, że mogę Państwa powitać na naszym święcie związanym z zakończoną przebudową szkoły. Chcę serdecznie podziękować polskiemu rządowi za wsparcie finansowe z programu Polski Ład, w tym miejscu serdecznie dziękuje posłowi Grzegorzowi Lorkowi, który zabiegał o środki finansowe dla tej inwestycji. Dziękuje Marszałkowi Województwa, mojemu zespołowi urzędników z kierownictwem Miasta i Gminy Wolbórz na czele, dziękuję Radzie Miejskiej Wolborza z przewodniczącym Zbigniewem Klewinem na czele, dziękuje lokalnej społeczności i zespołowi pracowników szkoły oraz wszystkim, którzy uwierzyli, że możemy kompleksowo przebudować i wyposażyć kolejną, już trzecią szkołę w Gminie Wolbórz. To nasz wspólny sukces. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Wśród gości, którzy przybyli do Komornik i gratulowali inwestycji byli parlamentarzyści: Małgorzata Janowska, Antoni Macierewicz, Grzegorz Wojciechowski i Grzegorz Lorek. Stronę rządową reprezentował wicewojewoda łódzki Jarosław Brózda. W uroczystym spotkaniu wzięli udział Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa z radną sejmiku Ewą Wendrowską, Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, powiat piotrkowski reprezentowali radni Elżbieta Ościk, Michał Szymański i Krzysztof Kondaszewski. Licznie przybyli radni miejscy Wolborza na czele ze Zbigniewem Kelwinem, przewodniczącym, był także Roman Miksa wójt Gminy Czarnocin oraz dyrektorzy pozostałych gminnych szkół, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy.

Wydarzenie uświetniła orkiestra dęta OSP Żarnowica, a okolicznościowy obiad dla wszystkich gości i nauczycieli przygotowali rodzice oraz KGW Komorniki. 

Wszystkim serdecznie podziękowała za przybycie dyrektor szkoły Dorota Gieszcz, zapraszając gości do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach:
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 5 mln zł oraz 0,5 mln. zł z rezerwy celowej budżetu państwa. Wartość inwestycji to blisko 9,8 mln. zł. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!