Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Od poniedziałku zaczną strzelać…

Ponad dwustu rolników przybyło wczoraj na organizowane przez członków Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego spotkanie z przedstawicielami rządu. Tematem który zmobilizował do zapełnienia całej sali gimnastycznej przez piotrkowskich rolników jest nadchodzący w szybkim tempie wirus Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

Zaproszenie Przewodniczącego Piotrkowskiej Izby Rolniczej Janusza Terki przyjęli min. Szymon Giżyński – wiceminister rolnictwa i zarazem Pełnomocnik Rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Robert Telus – przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Antoni Macierewicz, Bogdan Konopko – Główny Lekarz Weterynarii a także Piotr Wojtysiak – Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący izby rolniczej, następnie starosta Piotr Wojtysiak podkreślił jakie postulaty skierowała powiatowa komisja Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska do władz rządu w kwestii ochrony Powiatu Piotrkowskiego przed wirusem ASF.

Podczas burzliwej i długiej dyskusji posłowie złożyli obietnicę, że na mocy specustawy o ASF już od najbliższego poniedziałku rozpocznie się odstrzał sanitarny na terenie powiatu tomaszowskiego na wschód województwa. Rolnicy dopytywali rządzących czemu tak dług trzeba było czekać na tą ustawę skoro inne mniej ważne tematy w ich mniemaniu załatwiane są ustawami przez jedną noc. Na to pytanie nie uzyskali odpowiedzi.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
8 lutego, 2020 23:59

Jeśli zachorujecie na boreliozę to podziękujcie myśliwym :/

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close