Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Od dziś wejście do piotrkowskich sądów także od ulicy Toruńskiej

Od dziś (02.01) do budynków piotrkowskich sądów można wejść od dwóch stron – głównym wejściem od strony ulicy Słowackiego, a także od Toruńskiej, wejściem przez lata wykorzystywanym przez Archiwum Państwowe.

Uruchomienie dodatkowego wejścia ma związek z przeniesieniem Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów z budynku Sądu Rejonowego, do pomieszczeń które zajmowało kiedyś Archiwum Państwowe i poradnia lekarska. – Wejście od ulicy Toruńskiej uruchomione zostało 2 stycznia. Dostaniemy się tamtędy do Sądu Rejonowego oraz Sądu Okręgowego, ale przede wszystkim do siedziby Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów. W zeszłym tygodniu zostały zamontowane zostały znaki informacyjne. Nieco wcześniej pojawiła się także prześwietlarka do bagażu, oraz wykrywacze metali. Znajduje się tak również posterunek ochrony – wyjaśnia Justyna Błasińska-Krawczyk, dyrektor Sądu Okręgowego.

Pomysł uruchomienia drugiego wejścia chwalą zapytani przez nas interesanci sądów. – To dobry pomysł. Akurat szedłem do sądu od strony Wojska Polskiego. Mogę wcześniej wejść do budynku. Sprawdzi się to szczególnie kiedy będzie padał deszcz – mówi jeden z mężczyzn. – To na pewno ułatwi dostanie się do budynku, szkoda tylko, że to wejście nie nadaje się dla osób na wózkach. Oni nadal muszą korzystać z głównego wejścia przy Słowackiego – mówi.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!