Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Obradowali radni miejscy

Dosyć spokojnie minęła środowa sesja Rady Miasta. Niemal w ogóle nie było uszczypliwych i złośliwych komentarzy. Prawie wcale nie było pyskówek – może dlatego radni zakończyli obrady już około godziny 11.00.

Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic: gen. S. Grota — Roweckiego, POW i J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Najprościej mówiąc: radni chcą by ten fragment centrum miasta był objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli znajdą się w nim zapisy mówiące o tym, że na tym terenie musi być zachowany charakter transportowy, to może to pokrzyżować plany potencjalnym nabywcom tego terenu (o sprzedaży prawa własności pisaliśmy TUTAJ), ale za to znacznie ułatwić nabycie praw do własności starostwu powiatowemu, które także wyraziło chęć wzięcia udziału w zakupie rzeczonych praw.

Ponadto radni wysłuchali informacji przedstawicieli GDDKiA oraz głównego wykonawcy przebudowy autostrady A1 na temat harmonogramu prac oraz objazdów podczas przebudowy drogi.

Radni także przyjęli uchwałę, która zmienia zasady działania budżetu obywatelskiego. Uchwała wprowadza kolejne kategorie projektów, wprowadza nowy podział rejonów miasta, ale przede wszystkim zwiększa kwotę do wydania, Będzie ona teraz stanowić pół procenta ubiegłorocznych wydatków miasta. Kwota na budżet obywatelski 2020 wyniesie 2,4 mln zł i w porównaniu do poprzedniej edycji jest o 1,2 mln zł większa. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać trzy rodzaje projektów:
– rejonowe,
– ogólnomiejskie,
– oświatowe – realizowane na terenie placówek oświatowych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!