Wydarzenia

Obradował Łódzki Zespół Parlamentarny

To było kolejne posiedzenie Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego. Skupia on część posłów i senatorów z naszego województwa. We wtorkowym spotkaniu uczestniczył także Piotr Wojtysiak – starosta piotrkowski, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na ogromne kłopoty szpitali powiatowych, a tym samym wadliwie działający system ochrony zdrowia oraz zbliżający się do nas ASF.

Przewodniczącym jest poseł Dariusz Joński. – W Zespole mamy kilkunastu parlamentarzystów. Są to zarówno posłowie jak i senatorowie. Dzisiejsze spotkanie uważam za sukces, bowiem dotarli do nas samorządowcy z Łodzi i regionu. Była prezydent Łodzi, starosta powiatu piotrkowskiego, starosta wieruszowski, rawski czy zduńskowolski. Byli także prezydenci innych miast z województwa, dlatego cieszę się że samorządowcy przyjęli zaproszenie i znaleźli czas by do nas dotrzeć. Uważam, że taki zespół – podobnie jak to jest w innych częściach naszego kraju – może działać ponad podziałami rozwiązując lokalne sprawy. Czy to będzie sprawa wysypiska śmieci w Zgierzu czy sprawa szpitala powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, chcemy się nimi zajmować – powiedział w rozmowie z nami poseł Dariusz Joński.

Niestety z piotrkowskiego magistratu – pomimo przesłanego zaproszenia – nikt na spotkanie nie przybył. Był za to Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski. – Poruszyłem sprawę zbliżającego się do naszego powiatu Afrykańskiego Pomoru Świń, trudnej sytuacji szpitali powiatowych, suszy jaka nawiedziła nasz region a także problemów oświatowych. Ponadto, zaproponowałem by jedno z posiedzeń odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim. Stanie się to prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia przy okazji konwentu starostów – powiedział w rozmowie z nami starosta Wojtysiak. – Patrząc na skład Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, jestem przekonany, że członkowie zespołu będą patrzeć na całość województwa. Mam nadzieję, że w trosce o sprawy lokalne, nie będzie podziałów politycznych – dodał starosta.

Skład Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego:

Joński Dariusz /KO/ – przewodniczący
Gill-Piątek Hanna /Lewica/ – wiceprzewodnicząca
Grabarczyk Cezary /KO/ – wiceprzewodniczący
Klimczak Dariusz /PSL-Kukiz15/ – wiceprzewodniczący
Kwiatkowski Krzysztof /KSN/ – wiceprzewodniczący (senator)
Lubnauer Katarzyna /KO/ – wiceprzewodnicząca
Śledzińska-Katarasińska Iwona /KO/ – wiceprzewodnicząca
Bejda Paweł /PSL-Kukiz15/
Dunin Artur /KO/ (senator)
Hanajczyk Agnieszka /KO/
Matysiak Paulina /Lewica/
Niemczyk Małgorzata /KO/
Piątkowski Krzysztof /KO/
Sowińska Anita /Lewica/
Tomczyk Cezary /KO/
Trela Tomasz /Lewica/
Zimoch Tomasz /KO/

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 stycznia, 2020 07:46

Sfrustrowana Ekipa która rządziła osiem lat.

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x