Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

O 63 km/h za szybko. Kierowcy na budowanej A1 nadal przekraczają prędkość

Niewiele czasu wystarczyło, aby policjanci zatrzymali do kontroli 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość jadąc powyżej 100km/h na remontowanym odcinku autostrady A1. Apelujemy o przestrzeganie ograniczeń prędkości, w myśl zasady „Jedź bezpiecznie i żyj”.

25 października 2021 roku w ramach codziennych działań policjanci piotrkowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości przy udziale wideorejestratora. – W krótkim czasie na remontowanym odcinku autostrady A1 mundurowi zatrzymali do kontroli 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli prędkość znacznie powyżej 100 km/h, a przypomnijmy, że w tym miejscu możemy poruszać się do 70 km/h. Jest to odcinek pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, gdzie nie obowiązuje odcinkowy pomiar prędkości. Niechlubny rekordzista miał na liczniku ponad 133 km/h, tym samym łodzianin przekroczył prędkość o 63 km/h. Do kontroli mundurowi zatrzymali też młodego kierowcę, który uprawnienia kategorii B posiada od stycznia bieżącego roku. On natomiast na remontowanym odcinku rozpędził pojazd do 115 km/h. Kierowcy, którzy nie dostosowali się do ograniczeń prędkości zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych, a także ich „konto” zostało zasilone 10 punktami karnymi. – wylicza st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Policjanci przypominają, aby w takich miejscach zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Należy pamiętać, że na remontowanym odcinku drogi występują utrudnienia, a podczas zdarzenia drogowego nadmierna prędkość może spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia. W myśl zasady „Jedź bezpiecznie i żyj! „ policjanci apelują o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń oraz warunków panujących na drodze. 25 października 2021 roku podczas działań na terenie miasta i powiatu skontrolowano 15 kierowców, którzy niechlubnie popisali się nadmierną prędkością.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!