GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Nowy wóz strażacki dla OSP Zaborów

Dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Gminy Grabica jednostka OSP Zaborów wzbogaciła się o nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. Auto marki Opel Movano kosztowało ponad 200 tysięcy złotych (kwota ta w całości została pokryta z budżetu Gminy) i zastąpiło w służbie ponad 30 letniego Jelcza.

Zakupiony pojazd pozwoli na skrócenie czasu dotarcia na miejsce zdarzenia, rozpoznania zagrożeń i możliwości prowadzenia akcji, a tym samym szybsze i skuteczniejsze podejmowanie działań ratowniczych.

Strażacy ochotnicy są zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, bądź mienie. Z narażeniem własnego bezpieczeństwa, w każdych okolicznościach spieszą z pomocą potrzebującym. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grabica są sukcesywnie doposażane w nowy, specjalistyczny sprzęt, tak aby mogły skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych. Druhowie z gminnych jednostek OSP na terenie Gminy Grabica niejednokrotnie udowodnili swoje ogromne zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców – mówi wójt Krzysztof Kuliński.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!