Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowy radiowóz dla piotrkowskiej ITD

Cztery nowoczesne furgony wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny trafiły do łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Pojazdy warte są 1,7 mln zł. Jeden z nich trafił do piotrkowskiego oddziału Inspekcji.

Oprócz oddziału w Piotrkowie, radiowozy trafiły do Łodzi, Łowicza i Sieradza. Wykorzystanie nowych pojazdów podniesie skuteczność Inspekcji, wpłynie na szybkość i efektywność prowadzonych działań. Wykrycie i wykluczenie z ruchu większej liczby pojazdów zagrażających bezpieczeństwu, a także niebezpiecznych dla środowiska, wzmocni system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego w Polsce.

Każdy z nowych furgonów jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt, m.in.: testery diagnostyczne, dymomierz, sonometr, pirometr czy wagi samochodowe. Sprzęt ten umożliwi przeprowadzenie kompleksowych kontroli stanu technicznego pojazdów ciężkich i autokarów.

Szybsza „diagnostyka” pojazdów pozwoli ograniczyć m.in. ruch najbardziej wyeksploatowanych i niebezpiecznych samochodów. Natomiast przenośne, dynamiczne wagi samochodowe umożliwią częstsze kontrole tonażu pojazdów i wycofywanie z ruchu przeciążonych, niszczących drogi samochodów.


0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!