Wydarzenia

Nowy punkt potwierdzeń Profilu Zaufanego

W Piotrkowie powstało kolejne miejsce, w którym obywatele mogą potwierdzać swój profil zaufany – tak, by móc korzystać ze skrzynki ePUAP.

Do tej pory profil zaufany potwierdzaliśmy w: Urzędzie Miasta Piotrkowa przy ulicy Szkolnej, ZUS przy Armii Krajowej i Urzędzie Skarbowym na Wroniej. Od niedawna można to zrobić także w biurze paszportowym Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego przy Sienkiewicza 16a. Biuro czynne jest w:

poniedziałek: 8.00-15.45,
wtorek: 10.00-17.45,
środa: 8.00-15.45,
czwartek: 8.00-15.45,
piątek: 8.00-15.45.

Już ponad milion osób w całym kraju korzysta z usług ePUAP. Dzięki temu, klienci urzędów mogą odbierać i wysyłać korespondencję elektronicznie. Każda wysyłka i odbiór są potwierdzane urzędowym poświadczeniem odbioru, które jest równoważne z elektronicznym awizo. Jeżeli dany urząd nie ma konkretnej usługi, to zawsze możesz wysłać tzw. pismo ogólne z załącznikiem (np. skan opłaty). Każdy urząd jest zobowiązany do posiadania elektronicznej skrzynki podawczej. Profil zaufany służy również do logowania do innych systemów elektronicznej administracji.

Profil zaufany to bezpłatna alternatywa dla podpisu elektronicznego. Dzięki profilowi można załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną. Działa on podobnie jak odręczny podpis – identyfikuje osobę, która ten profil wykorzystuje. Profil zaufany spełnia funkcje podobne do oferowanych obecnie komercyjnych podpisów elektronicznych. Posługując się nazwą użytkownika (login), hasłem oraz adresem poczty elektronicznej, od czerwca 2011 r. można załatwiać wiele spraw administracyjnych za pośrednictwem internetu (np. wnoszenie pism, wniosków i zapytań do urzędów). Profil zaufany to usługa dostępna bezpłatnie dla wszystkich obywateli, którzy założą konto na www.epuap.gov.pl.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
han
han
1 marca, 2018 13:46

Profil można potwierdzić również w Poczcie Polskiej, PKO BP, Pekao SA, BZWBK, mBanku, ING, Millenium.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!