Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowy komendant już nie “p.o.”

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi-nadinsp. Sławomir Litwin wprowadził na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Krzysztofa Dąbrowskiego. Gośćmi uroczystości był Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotr Wojtysiak i Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztof Chojniak.

Uroczysta zbiórka odbyła się w auli piotrkowskiej komendy. Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi Litwinowi przez dowódcę uroczystości podkom.Sebastiana Dybałę. Następnie wprowadzono sztandar jednostki. Odczytany został rozkaz personalny powołujący na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Krzysztofa Dąbrowskiego. Komendant przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Insp. Krzysztof Dąbrowski służbę w policji rozpoczął 16 grudnia 1990 roku. Podczas swojej wieloletniej służby związany był zawsze z policją garnizonu łódzkiego. Swoją drogę rozpoczął w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Od 1999 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku. W 2010 roku przez okres 2 miesięcy pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Łasku, a następnie został Komendantem Powiatowym Policji w Łasku. Z dniem 18 stycznia 2011 roku objął stanowisko Komendanta powiatu łódzkiego-wschodniego. Od 16 stycznia 2021 roku pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz studia podyplomowe dla Kadry Kierowniczej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Został odznaczony Brązowym Krzyżem zasługi, złotą odznaką Zasłużony Policjant oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!