Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowe radiowozy w piotrkowskiej policji

Komenda Miejska Policji wzbogaciła się o dwa nowe, oznakowane radiowozy. Skoda oktavia została zakupiona w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji. Z kolei vw crafter został współfinansowany przez Unię Europejską. Policjanci nowymi pojazdami będą pełnić służbę na terenie miasta i powiatu.

Nowe radiowozy zasiliły Wydział Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki. – Volkswagen crafter jest pojazdem specjalistycznym. Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego został wyposażony w specjalistyczny sprzęt służący do obsługi wypadków drogowych. Jego zakup został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Jego wyposażenie usprawni obsługę zdarzeń drogowych. Wyposażony jest między innymi w system rejestracji 3D geometrii otoczenia, położenia i konfiguracji śladów na miejscu zdarzenia drogowego. Posiada silnik o pojemności 2.0 o mocy 177 KM i 6-biegową skrzynię biegów. – informuje st.asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Drugi z pojazdów to hybrydowa skoda. – Została zakupiona w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji. Pojazd z napędem hybrydowym plug-in ma możliwość ładowania akumulatorów z gniazdka. Ma on silnik o pojemności 1.4 turbo o mocy 150 KM i 108-konną jednostkę elektryczną. Wyposażony jest w 6-biegową skrzynię biegów. – dodaje rzeczniczka.

Radiowozy zasilą flotę piotrkowskiej jednostki co usprawni pracę policjantów oraz wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!