GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowe radiowozy dla piotrkowskich policjantów

Dwa nowiutkie radiowozy KIA trafiły do piotrkowskich policjantów. Pieniądze na ich zakup w połowie przekazały gminy powiatu piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

Przekazanie radiowozów nastąpiło w czwartek. Połowę potrzebnych pieniędzy przekazały samorządy z regionu: Grabica, Moszczenica, Sulejów, Wola Krzysztoporska, Aleksandrów, Wolbórz, Gorzkowice oraz powiat piotrkowski. – Każdego roku wspieraliśmy zakup radiowozu dla innego komisariatu działającego w powiecie. By zamknąć duży program modernizacji floty radiowozów służących mieszkańcom ziemi piotrkowskiej, mówiąc kolokwialnie, brakowało nam tylko wsparcia dla komisariatu w Sulejowie. Środki przekazaliśmy już jakiś czas temu, a za chwilę szczęśliwie radiowozy zaczynają służbę – mówi w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Przekazane pojazdy posiadają silniki o pojemności 1.5 i o mocy 160 KM oraz 6-biegową skrzynię biegów.

Pojazd „malowany” jest w nowych barwach policyjnych, które obowiązują od zeszłego roku. Możemy się poszczycić, że nasz komisariat jako pierwszy w powiecie ma radiowóz w nowych barwach. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Na pewno będzie to nowość dla mieszkańców gminy Sulejów jak również gmina Aleksandrów, ponieważ radiowóz ten będzie wykorzystywany w celach patrolowych głównie tych terenów – zapewnia podinspektor Marcin Dziubecki, komendant komisariatu w Sulejowie.

Każdego roku wspieramy Policję w działalności, która ma podnosić nasze poczucie bezpieczeństwa. To nasze zadanie, aby nasi Mieszkańcy czuli się bezpiecznie, a taki samochód patrolowy temu właśnie ma służyć, do szybkiego przemieszczania się funkcjonariuszy Policji na służbie – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Drugi radiowóz został przekazany do Wydziału Patrolowo Interwencyjnego KMP w Piotrkowie.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rekin
Rekin
18 stycznia, 2024 18:29

Jakby mogło zabraknąć detektywa Pana N…. Wielkiego, ciekawe co na to ksiądz.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!