GminyGrabica

Nowa siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grabicy

Wśród podmiotów zajmujących się świadczeniem stałej pomocy mieszkańcom Gminy Grabica najważniejszą rolę pełni Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wspiera on osoby i rodziny w zaspokojeniu niezbędnych potrzeb i umożliwia przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

By skorzystać z pomocy należy się udać do nowej siedziby, która mieści się w budynku Ośrodka Zdrowia w Grabicy (piętro II- budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych). GOPS to placówka, którą odwiedza najwięcej petentów, dlatego nowe miejsce zapewnia pracownikom komfort pracy, zaś podopiecznym odpowiednie warunki, by czuli się bezpiecznie i mogli mówić otwarcie o swoich problemach,często bardzo osobistych i krępujących.

Pracownicy GOPS-u ściśle współpracują z Urzędem Gminy, różnymi organizacjami społecznymi, pozarządowymi oraz innymi podmiotami w celu przeciwdziałania i ograniczania skutków negatywnych zjawisk społecznych. Zawsze starają się pomóc każdej osobie w rozwiązywaniu bieżących problemów, a każda rodzina jest traktowana indywidualnie. Czekają na mieszkańców codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, wszelkich informacji udzielają również pod numerem telefonu: 44 616 11 15 lub 44 754 73 70.

– Zachęcam do skorzystania w razie potrzeby z pomocy Zespołu Interdyscyplinarnego, który działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i realizuje zadania związane z przezwyciężeniem problemu przemocy. – zapewnia wójt Krzysztof Kuliński. – Misją pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grabicy jest zapewnienie każdemu potrzebującemu pomocy i zapobieganie dysfunkcjom poprzez promowanie społecznych zmian w celu skutecznego rozwiązywania problemów. Podopiecznych zapraszamy do skorzystania z różnego rodzaju pomocy oferowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabicy. – dodaje wójt.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!