Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Nowa siedziba Atletycznego Klubu Sportowego

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego w tym tygodniu rozpoczęli treningi w nowym obiekcie. Na czas remontu sali “Sokół”, piotrkowscy zawodnicy będą mieć zajęcia w hali ZSP nr 1 przy ul. Żwirki 3.

Domem dla Atletycznego Klubu Sportowego od wielu lat była zlokalizowana na tyłach Miejskiego Ośrodka Kultury sala „Sokół”. Obiekt coraz bardziej wymagał generalnego remontu, toteż klub, który użytkował go na zasadzie dzierżawy od Urzędu Miasta, zdecydował o jej zakończeniu z końcem ubiegłego roku. W porozumieniu z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofem Chojniakiem i dyrektorem szkoły Bogusławem Łukaszewskim ustalono, że miejscem, w którym trenować będą zapaśnicy, będzie sala gimnastyczna ZSP nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego przy ul. Żwirki 3. Jednocześnie, po wykonaniu odpowiednich oględzin i ekspertyz, Urząd Miasta zdecyduje o tym, czy sala „Sokół” ma być gruntownie wyremontowana, czy zburzona i wybudowana na nowo.

Zapewnienie właściwych warunków do trenowania w AKS, szczególnie dzieciom, jest jednym z naszych priorytetów. Sala „Sokół” niestety takich wymogów nie spełnia, stąd zdecydowaliśmy, by ją na jakiś czas opuścić – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. Cieszymy się, że prezydent Krzysztof Chojniak podziela nasz punkt widzenia i że dzięki jego pomocy, a także przychylności dyrektora ZSP nr 1 Bogusława Łukaszewskiego, udało się bez problemu znaleźć dla nas miejsce, gdzie możemy trenować. Jednocześnie liczymy na to, że jak najszybciej wrócimy do „Sokoła”.

Zarząd Atletycznego Klubu Sportowego serdecznie dziękuje Prezydentowi Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofowi Chojniakowi i dyrektorowi ZSP nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego Bogusławowi Łukaszewskiemu za życzliwość, zrozumienie i okazaną pomoc. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do naszego zapaśniczego domu, jakim od lat jest sala „Sokół”.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close