GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Noc Świętojańska w Moszczenicy

Na piątek (21.06) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy, zaplanowano wyjątkowe wydarzenie – „Noc Świętojańską”. Festiwal rozpocznie się o godzinie 19:00 przy malowniczych stawach w Moszczenicy, oferując mieszkańcom i gościom niezapomniany wieczór pełen tradycji, muzyki i zabawy.

Wieczór otworzy Andrzej Nitek, regionalista i miłośnik historii oraz tradycji ludowych, który opowie o zwyczajach związanych z Nocą Świętojańską. Jego barwne opowieści wprowadzą nas w magiczny świat dawnych obrzędów, a specjalna „Legenda gajkowicka” o młynarzu z pewnością zachwyci wszystkich słuchaczy.

Następnie uczestnicy będą mieli okazję wspólnie pleść tradycyjne wianki, które, zgodnie ze zwyczajem, zostaną wypuszczone na wodę. Ten symboliczny akt ma przynieść szczęście i pomyślność na nadchodzący rok.

Muzyczną oprawę wieczoru zapewni Kapela Ludowa Tkacze, która przygotowała bogaty repertuar, gwarantując doskonałą zabawę i możliwość zanurzenia się w dźwiękach tradycyjnej polskiej muzyki ludowej.

Dla wszystkich uczestników przewidziany jest słodki poczęstunek. Ci, którzy zdecydują się przynieść własne kiełbaski, będą mogli upiec je przy wspólnym ognisku. Na zakończenie wieczoru, dla chętnych, odbędzie się zabawa taneczna na świeżym powietrzu – tańce na rosie.

Noc Świętojańska w Moszczenicy to doskonała okazja, by w magicznej atmosferze celebrować najkrótszą noc w roku, czerpiąc radość z bycia razem, wspólnego śpiewu, tańca i kultywowania pięknych polskich tradycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!