Wydarzenia

Niezapowiedziane kontrole ubojni w powiecie piotrkowskim

Powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim skontrolował w poniedziałek nad ranem (04.02) trzy największe ubojnie w powiecie piotrkowskim. Kontrola była niezapowiedziana i nie wykryła żadnych nieprawidłowości.

– Panie redaktorze, jestem na nogach od 3 w nocy. Na początek sprawdziliśmy trzy największe ubojnie w powiecie piotrkowskim. Byliśmy w zakładzie w gminie Moszczenica, gminie Czarnocin i w Piotrkowie Trybunalskim. Kontrola była niezapowiedziana. Dochodziło do takiej sytuacji, że „wyciągaliśmy” z łóżka właściciela jednej firm – mówi Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii. – Sprawdzaliśmy także czy przy wejściu do ubojni są zainstalowane bloczki lub wyciągarki, mogące być narzędziem do wyciągania leżących zwierząt. W żadnych z trzech kontrolowanych zakładów nie ujawniliśmy takich narzędzi, a także nie stwierdzono innych nieprawidłowości. Zaprosiliśmy także lekarzy zakładowych na dodatkowe szkolenie – dodał Paweł Śpiewak.

Jak informuje Paweł Śpiewak, służba weterynaryjna wspólnie z policją będzie także przeprowadzać kontrole transportu zwierząt. Mają być sprawdzane warunki w jakich przewożone jest bydło do rzeźni, oraz to, czy samochody wyposażone są narzędzie do wciągania zwierząt.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pragmatyk
pragmatyk
4 lutego, 2019 16:41

Może rolnik poprosi agresywnego byka o wadze 900 kg, żeby pofatygował się do samochodu bez wciągania go na siłę?

tuyi
tuyi
5 lutego, 2019 20:31

Na Litość Boską! Na nogach od 3.00 w nocy. Toż to nieludzkie!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x