WolbórzWydarzenia

Sprawdzian przed pierwszym dzwonkiem

Władze samorządowe gminy Wolbórz wybrały się w tournée kontrolne po podległych placówkach oświatowych. Przedwrześniowy sprawdzian gotowości do nowego roku szkolnego objął podstawówki Wolborza, Komornik, Proszenia i Golesz Dużych, a także wolborskie gimnazjum i przedszkole.

Większość przeprowadzonych w wakacje prac to drobne poprawki z malowaniem włącznie. Wyjątkiem był remont stołówki oraz wymiana wyposażenia w szkole podstawowej w Wolborzu, a także budowa boiska do piłki siatkowej w podstawówce w Goleszach Dużych.

Od 3 września do czterech szkół podstawowych gminy Wolbórz ruszy 588 uczniów, z czego tylko do wolborskiej podstawówki 388. Wychodzi więc na to, że w trzech pozostałych średnio będzie po ok. 66 uczniów. W wygaszanym reformą gimnazjum minus pozostanie już tylko 62 nastolatek i nastolatków, zaś przedszkole samorządowe przyjmie 111 wychowanków. Z kolei w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych opiekę znajdzie 55 dzieci. Łącznie w gminie Wolbórz kształceniem objętych zostanie 650 uczniów i 166 dzieci w wychowaniu przedszkolnym.

Jak informuje wolborski magistrat, w nowym roku szkolnym dowóz dzieci do szkół podstawowych, przedszkola i gimnazjum tradycyjnie realizowany będzie z budżetu gminy. Dzieciaki z pewnością nie mogą się już doczekać poniedziałku. Szczególnie te starsze.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!