AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaPiotrków TrybunalskiRęcznoRozprzaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Niemal 27 mln na remont Roosevelta w ramach „Polskiego Ładu”. Znamy listę inwestycji z Piotrkowa i powiatu

Piotrkowscy kierowcy wreszcie odetchną. Remont ulicy Roosevelta stał się realny. Piotrków ma otrzymać 26,7 mln złotych na gruntowny remont tej drogi. Premier w poniedziałek ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dofinansowanie otrzyma każda gmina powiatu, a także sam powiat. Do kasy Powiatu Piotrkowskiego wpłynąć ma dodatkowych 14 milionów złotych. – To dobra wiadomość dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Kolejne fundusze spływające do naszego regionu, pozwolą na poprawę infrastruktury w gminach. Samorządy będą mogły nie tylko naprawić lub wybudować drogi, ale i wodociągi czy obiekty użyteczności publicznej. – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Miasto Piotrków otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulicy Roosevelta. – Cieszę się że moja interwencja u premiera Morawieckiego dała pozytywny efekt i mogłem pomóc w pozyskaniu funduszy na remont tej niezwykle ważnej inwestycji dla mieszkańców miasta jaką jest modernizacja ulicy Roosevelta. Każdy kto porusza się samochodem po ulicach Piotrkowa wie, jak bardzo zniszczona jest to droga. i jak bardzo potrzebna jest interwencja drogowców. Koleiny i ubytki sprawiają, że jazda po ulicy Roosevelta nie należy do przyjemnych – powiedział poseł Grzegorz Lorek.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: