GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Niemal 10 milionów złotych na przebudowę szkoły

Trwa kompleksowa przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach. Zdemontowano już stare drewniane stropy. Stawiane są nowe ścianki działowe.

Na terenie gminy wyremontowano już dwie szkoły podstawowe. – Nowoczesne obiekty edukacyjne są już w Proszeniu i w Goleszach Dużych. Teraz remontujemy, a w zasadzie kompleksowo przebudowujemy szkołę podstawową w Komornikach. Budynek po modernizacji zyska nowoczesny system grzewczy, a przede wszystkim będzie to obiekt w pełni dostosowany do obecnych standardów – mówi burmistrz Andrzej Jaros.

Budowę odwiedzili Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, jego zastępca ds. inwestycyjnych Dymitr Jędryka oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.

– Zdemontowane zostały stropy, które były drewniane i jak się potwierdziły nasze przypuszczenia była to bardzo dobra decyzja. Drewno było już zbutwiałe i odkładanie w czasie remontu szkoły byłoby bardzo złą decyzją. Cieszę się, że prace postępują, pogoda sprzyja wykonawcy. Wierzę, że tak jak w Proszeniu i Goleszach, szkoła w Komornikach będzie po remoncie kolejną wizytówką dobrze wydanych pieniędzy z budżetu gminy – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Blisko setka dzieci, która na czas modernizacji szkoły w Komornikach uczy się teraz w wolborskiej podstawówce, w nowym roku szkolnym 2023/24 wróci do nowocześnie wyposażonego obiektu.

Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach:
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 5.000.000,00 zł,
Wartość inwestycji: 9.716.074,88 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!