Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Niegospodarność i korupcja w piotrkowskim MZK?

Czy w piotrkowskim Miejskim Zakładzie Komunikacji podczas zakupu autobusów dochodziło do niegospodarności? – pyta publicznie radna Marlena Wężyk Głowacka, kandydatka na prezydenta miasta.  Radna, podczas spotkania z dziennikarzami, wystąpiła z pracownikiem spółki, który twierdzi, że „zakupiony za około 200 tysięcy autobus, od samego początku był uszkodzony”.

– Autobus MAN – numer boczny 58 –  zakupiony do Piotrkowa z Tarnowa Podgórnego, od samego początku był uszkodzony. Silnik naszpikowany elektroniką odmówił posłuszeństwa. Większość czasu auto spędziło w warsztacie – żali się kierowca Krzysztof Jabłoński i dodaje: – Ten autobus został mi przydzielony na stan, i to ja jeździłem nim odkąd był w spółce. Trapiły go wszelkie możliwe awarie. Autobus przez półtora roku był w Piotrkowie, z czego rok stał na warsztacie. Najdziwniejsze jest to, że autobus został sprzedany temu samemu sprzedawcy, od którego został kupiony, i to w dodatku za połowę ceny, którą zapłacono. Spółka straciła na tej transakcji około 100 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Jabłoński.

W tej sprawie radna Marlena Wężyk-Głowacka skierowała pismo do prezydenta miasta, w którym pyta: czy zostały poinformowane stosowne organy o zaistniałych nieprawidłowościach jakie mają miejsce w spółce? Czy w ciągu 12 lat był przeprowadzany audyt w spółce?

Skontaktowaliśmy się ze Zbigniewem Stankowskim, prezesem MZK Piotrków, jednak szef spółki odparł, że nie będzie się poniżał odpowiadając na śmieszne zarzuty. – Nie chcę robić szopek. Jakiś ktoś robi jakieś jaja, opowiada głupoty, i ja teraz będę go dowartościowywał i uczestniczył w tej szopce? Przecież to są głupoty. Na pewno nie będziemy tego rozstrzygać na forum publicznym – uciął rozmowę prezes Stankowski.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
21 sierpnia, 2018 21:34

No właśnie zwolniono panu “zdolnego inaczej synka” i pan się mści:-)….porażka

Anonimowo
Anonimowo
25 października, 2018 09:41

Zarzad MZK to porazka. Ktos sie za to musi wziac! Wszedzie kupuja nowe autobusy, w wielu miastach sa darmowe przejazdy a u nas co? Porazka.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x