Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nie żyje Stanisław Milewski

Nie żyje piotrkowski artysta rzeźbiarz Stanisław Milewski. Zginął w niedzielę w wypadku samochodowym w okolicy miejscowości Oględa w powiecie przasnyskim (woj. mazowieckie).

Jak informuje tamtejsza straż pożarna, w niedzielę około godz. 13.25 kierujący samochodem osobowym marki renault thalia mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego wpadł w poślizg i zderzył się z autokarem na trasie drogi krajowej nr 57 w miejscowości Oględa.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, samochód osobowy leżał w rowie. Wewnątrz auta zakleszczone były dwie nieprzytomne osoby. Autokar, którym podróżował tylko kierowca, stał na prawym pasie jezdni. Kierowca autokaru opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osób uwięzionych w samochodzie osobowym. By dostać się do poszkodowanych, strażacy wycięli bok oraz dach pojazdu. Następnie ewakuowano dwie osoby poszkodowane  przy pomocy desek ortopedycznych i przekazano je zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon kierującego i pasażerki. Kierujący autokarem doznał jedynie rany dłoni, którą opatrzyli ratownicy pogotowia ratunkowego.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza oraz Ochotnicze Straże Pożarne KSRG Mchowo i Krzynowłoga Mała.

Tagi

Powiązane artykuły

4 komentarzy

  1. Chodź nie spędzaliśmy tak dużo czasu razem , to zawsze byłeś Bardzo Pozytywnym i Ciepłym Człowiekiem… Moje dzieciaki Cię uwielbiały , zwłaszcza Twój imiennik Stasio któremu poświęcałeś choćby chwilę w tym całym zwariowanym świecie żeglarskim. Trzymaj się …tam po tamtej stronie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close