reklama
GminyWażne wiadomościWydarzenia

Nie dość że pijany z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, to jeszcze złośliwie zajeżdżał drogę innym kierującym

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca passata, który zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu drogowego. Zmuszeni byli oni do zjechania na pobocze, by uniknąć zderzenia. Prawidłowa postawa świadków pozwoliła policjantom na szybkie dotarcie do nieodpowiedzialnego kierowcy. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia 2021 roku, około godziny 16.00 patrol piotrkowskiej drogówki pojechał do Komornik, gdzie miał czekać świadek, który jechał za prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcą. – Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący passatem na terenie powiatu tomaszowskiego zjechał na pas ruchu którym poruszał się kierujący nissanem, zmuszając go do zjechania na pobocze. Mało brakowało, a doszłoby do poważnego zdarzenia drogowego. O całej sytuacji powiadomił służby mundurowe i ruszył za nieodpowiedzialnym kierowcą, który w Komornikach zatrzymał się, wysiadł z samochodu i wszedł do jednego z domów. Po dojechaniu pod wskazany adres policjanci zobaczyli zaparkowanego passata i kobietę, która jak się okazało była świadkiem podobnego niebezpiecznego manewru tego kierowcy.  Cudem uniknęła zderzenia z jego osobówką. Okazało się, że rozpoznany przez świadków kierowca volkswagena jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 25-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Policjanci ustalili także, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia. 25-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!