Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

NFZ ogłasza kolejny konkurs na prowadzenie porodówki w Piotrkowie

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w czwartek (15.12.) kolejny konkurs na prowadzenie w Piotrkowie porodówki, neonatologii i pediatrii. Przypomnijmy, że umowę na obsługę tych oddziałów wypowiedziało funduszowi Powiatowe Centrum Matki i Dziecka, nie mogąc dalej dźwigać kolejnych zobowiązań finansowych. Powiat każdego miesiąca dopłacał ponad milion złotych z własnych środków, by te oddziały mogły funkcjonować.

Do pierwszego konkursu nikt się nie zgłosił, dlatego Fundusz ogłosił kolejne postępowanie konkursowe.
– Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, zgodnie z zapowiedziami ponownie ogłosił konkursy ofert na świadczenia szpitalne w zakresie pediatrii, neonatologii, ginekologii i położnictwa, na drugim poziomie referencyjnym. Na oferty czekamy do 9 stycznia. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi 23 stycznia 2023 roku, tak żeby bez żadnych przeszkód i zakłóceń świadczenia mogły być realizowane od lutego przez placówkę, bądź placówki, w wygranych konkursach ofert – informuje Anna Leder, rzeczniczka prasowa  NFZ w Łodzi.

W pierwszym postępowaniu pomimo szumnych deklaracji przejęcia świadczeń, nie wystartował Szpital Wojewódzki. Rzecznik placówki tłumaczył wtedy, że szpital nie dysponował wymaganym, niezbędnym potencjałem, w postaci przede wszystkim personelu, ale i sprzętu oraz miejsca którym te świadczenia miałyby być realizowane.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!