Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nie ma chętnych do prowadzenia porodówki, neonatologii i pediatrii w Piotrkowie

Żaden z podmiotów medycznych nie wystartował w konkursie na prowadzenie oddziału pediatrycznego, neonatologicznego i porodówki w Piotrkowie. Narodowy Fundusz Zdrowia oferty przyjmował do 2 grudnia. NFZ zapowiada ogłoszenie kolejnego postępowania konkursowego.

– Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie otrzymał żadnej oferty w postępowaniach konkursowych które poprzedzają zawarcie umów w zakresie neonatologii, pediatrii, położnictwa i ginekologii na drugim poziomie referencyjnym na obszarze powiatu piotrkowskiego i miasta Piotrkowa Trybunalskiego – informuje Anna Leder, rzeczniczka prasowa ŁOW NFZ. – Nie wpłynęła żadna oferta, ale niebawem ogłosimy kolejne postępowania konkursowe, tak aby opieka nad pacjentami w tych zakresach świadczeń na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, przebiegała bez żadnych zakłóceń i przerw. Te postępowania zostaną ogłoszone tak, żeby podmioty wybrane mogły rozpocząć umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia od 1 lutego 2023 roku – dodaje rzeczniczka.

Do konkursu nie przystąpił także Samodzielny Szpital Wojewódzki, który twierdził, że jest gotowy przejąć świadczenia medyczne dotychczas realizowane przez PCMD.

– Do 2 grudnia (czyli do dnia upływu terminu zgłaszania ofert) nasza lecznica nie dysponowała jednak wymaganym, niezbędnym potencjałem, o którym niejednokrotnie mówiliśmy. Mowa tu o niezbędnym do wykonywania świadczeń personelu, sprzęcie oraz miejscu, w którym te świadczenia miałyby być realizowane. Zwłaszcza mamy na myśli wymagany personel lekarski. Rozmowy z przedstawicielami personelu lekarskiego cały czas trwają – informuje Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

2 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ZEn
ZEn
7 grudnia, 2022 15:32

zamknąć, to trzeba osobę, która doprowadziła do takiej sytuacji.

Hania
Hania
Reply to  ZEn
7 grudnia, 2022 22:46

Czyli nfz i ministra zdrowia co nie płaci wystarczająco za leczenie.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!